Rólunk - Köszöntő

Tisztelettel köszöntöm weboldalunkon!

Engedje meg, hogy néhány bekezdésben összefoglaljam az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika munkatársainak tevékenységét, miköben bíztatom olvasóinkat arra, hogy a részletesebb információkhoz való hozzáférés miatt böngésszenek oldalainkon!

A Klinika munkatársai a Debreceni Egyetem valamennyi műtétes klinikájának altatóorvosi és intenzív terápiás ellátásában részt vesznek.

Az elmúlt évtizedekben a Klinikai Központ különös hangsúlyt fektetett a biztonságos aneszteziológia és intenzív kezelés körülményeinek kialakítására. Ennek megfelelően valamennyi munkahelyünkön korszerű, a kor követelményeinek megfelelő műszerezettség áll rendelkezésre. Ennek köszönhetően a KK klinikáinak műszeres felszereltsége a nemzetközi összehasonlításban is megállja a helyét. Munkatársaink folyamatos képzésével és továbbképzésével igyekszünk biztosítani a magas szintű szakmai munkát, valamint a szakma új, korszerű és a betegek biztonságát javító új kezelési módszerek bevezetését.

A biztonságos műtéti érzéstelenítés előfeltétele, hogy a betegek a lehető legoptimálisabb, legjobban felkészített állapotban kerüljenek operációra. Ezt a célt szolgálják a klinika által fenntartott aneszteziológiai ambulanciáink, ahol tapasztalt szakorvosok javaslatai alapján végezzük az egészségi állapot felmérését, és ennek segítségével készítjük fel betegeinket a műtétekre.

Közel 100 szakorvos, illetve szakorvosjelölt tevékenykedik a DEKK területén működő 49 altatóorvosi munkahelyen, akik átlagosan évi 20 ezer műtéti beavatkozáshoz nyújtanak fájdalomcsillapítást, illetve a szükségleteknek megfelelő narkózist. Az intenzív terápiás ellátás vonatkozásában a munkatársak látják el valamennyi sebészi jellegű szakma intenzív osztályát is.

Prof. Dr. Fülesdi Béla
klinikaigazgató, egyetemi tanár, az MTA doktora

Frissítés dátuma: 2019.03.12.