Oktatás a Klinikán

Tisztelt Kollégák!

A tanszék valamennyi munkatársa nevében szeretettel üdvözlöm Önöket a 2022-es akadémiai év I. félévében!

Oktatásunk fő célja az, hogy némi betekintést nyújtsunk az aneszteziológia és intenzív terápia szépségeibe. Jellegénél fogva ez egy olyan interdiszciplináris szakma, amely a betegségek legkritikusabb állapotában nyújt a betegeknek szervpótló támogatást. Arra törekszünk, hogy minél többet meg tudjunk mutatni szakmánk elméleti és gyakorlati ismereteiből.

A manuális készségeket igénylő, gyakorlásra alkalmas tevékenységeket igyekszünk szimulációs oktatás keretein belül bemutatni. Az 1-5., valamint a 10-11. héten lesznek ezek a gyakorlatok, helyük az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központ (a Szemklinika épületének keleti szárnya).

A mellékelt beosztásokon egyértelműen tájékozódhatnak a gyakorlatok tematikájáról és a gyakorlatok helyeiről.

Az előadások és gyakorlati foglalkozások összefoglalóit az e-learning anyagok között minden hallgató számára elérhetővé tesszük. Ugyancsak elérhető lesz októbertől elektronikus formában az intézet munkatársai által összeállított jegyzet.

Minden hallgató rendelkezik egy itt a mellékletben letölthető gyakorlati igazoló lappal, amelyet valamennyi gyakorlatra el kell hozni és a jelenlétet a gyakorlatvezetővel le kell igazoltatni. Félévi index-aláírás és vizsgára bocsátás kizárólag e gyakorlati igazoló lap bemutatását követően történik. Hiányzás esetén a gyakorlatvezető ügyeleteiben lehetséges pótolni a gyakorlatokat.

Azokat, akik az átlagosnál nagyobb érdeklődést mutatnak a szakmánk iránt, vagy részletesebb betekintést kívánnak nyerni, szeretettel látjuk ügyeleti időben az intenzív osztályainkon, speciális kollégiumainkon, illetve TDK programjainkban! Az elmúlt években ennek nagy sikere és eredményessége volt, amit az is mutat, hogy hallgatóink sikerrel szerepelnek a helyi és országos TDK konferenciákon, a szakma országos kongresszusán, és egyre nagyobb számban választják élethivatásuknak az aneszteziológiát és intenzív terápiát, vagy a nappali tagozatos PhD képzésünkhöz csatlakoznak végzésük után. Reméljük, hogy ez a kedvező tendencia idén sem törik meg!

Bármi kérdéssel forduljanak vagy a titkársághoz vagy Dr. Fábián Ákos tanulmányi felelőshöz!

Érezzék jól magukat és kívánom, hogy hasznosítható új ismertekkel távozzanak. Mi mindent megteszünk ezért… de ez Önökön is múlik!

Dr. Fülesdi Béla
egyetemi tanár